تودیع و معارفه شهردار جدید بهاباد در جلسه شورای اداری

تودیع و معارفه شهردار جدید بهاباد در جلسه شورای اداری

در جلسه شورای اداری از زحمات "سید کاظم ابراهیمی" شهردار سابق و "حسن ابوالقاسمی" سرپرست شهرداری بهاباد قدردانی و " مهدی خانی زاده" به عنوان شهردار جدید بهاباد معرفی شد.

تودیع و معارفه شهردار جدید بهاباد در جلسه شورای اداری

روز چهارشنبه 29/8/92 در جلسه شورای اداری که در محل سالن جلسات فرمانداری با حضور امام جمعه، مدیركل دفتر امور شهری و شوراها، فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ، شورای اسلامی شهر و مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان برگزار شد از زحمات "سید کاظم ابراهیمی" شهردار سابق و "حسن ابوالقاسمی" سرپرست شهرداری بهاباد قدردانی و "مهدی خانی زاده" به عنوان شهردار جدید بهاباد معرفی شد.

 

در ابتدای این جلسه فرماندار ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج اظهار داشت: هفته بسیج نماد ایثار و از جان گذشتگی دلاورمردانی است که با تمام وجود عمر خود را صرف پایداری ستون های اقتدار ایران اسلامی نمودند.

"مصطفی سالاری" با اشاره به اینکه سال های طولانی از جنگ تحمیلی گذشته است گفت: جنگ همچنان ادامه دارد و جبهه امروز ما در مقابل دشمنان، جبهه جنگ نرم و مقابله با تهاجم فرهنگی است.

وی همچنین بر فضاسازی شهر، حضور و مشارکت فعال ادارات در اجرای برنامه های هفته بسیج تأکید کرد.

در ادامه جلسه فرماندار بر ضرورت درآمد پایدار برای شهرداری تأکید نمود و اظهار داشت: درآمد پایدار باعث رونق و توسعه خدمات شهری در شهرستان و در نتیجه باعث بهبود وضعیت شهرستان خواهد شد.

امام جمعه بهاباد با تسلیت ایام عزاداری حضرت امام حسین(ع) و با تبریک هفته هفته بسیج گفت: اگر امروز بستر خدمت به مردم بوجود آمده است در اثر زحمات بسیجیان بوده است.

"حجت الاسلام دهقانی" افزود: بسیجی آگاه به زمان و مکان است و از مقابل توهم ها و خیال ها به راحتی عبور می کند و در مقابل موانع واقعی برنامه ریزی و به موقع تصمیم گیری می کند و با معیار عقل ادامه مسیر می دهد.

وی در ادامه بر حفظ صمیمیت و همدلی تأکید کرد و افزود: انشاالله همه دست به دست هم دهیم تا وضعیت شهرستان که رضایت بخش است، رضایت بخشی بیشتری را ایجاد کنیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تعامل بین مسئولین شهرستان و استان را به عنوان یک اصل اساسی برشمرد و گفت: امیدواریم با تعامل و همدلی و هماهنگی بیشتر و با استفاده از قانون گرایی مشکلات مردم را براساس قانون و مقررات حل نماییم.

"شاکری شمسی" با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض گفت: شهرنشینی هزینه دارد و یک شهروند باید برای خدمات شهری هزینه پرداخت کند و این عوارض یک منبع درآمد پایدار برای شهرداری جهت توسعه و عمران شهر می باشد.

وی در ادامه بر نظارت ساخت و سازها، ترغیب مردم به گرفتن پروانه، خصوصی سازی خدمات شهری، توجه به معماری ایرانی اسلامی و همچنین تشکیل اتاق فکر برای کسب درآمد شهرداری تأکید کرد.

"ابوالقاسمی" سرپرست شهرداری هم گزارشی مختصری از فعالیت های شهرداری در شش سال گذشته بیان کرد و از شهرداران قبلی و همچنین همکاری مردم و شورای اسلامی شهر در ادوار گذشته تشکر کرد.

شهردار جدید بهاباد نیز مهمترین اصول خود در شهرداری را شفافیت، سلامت، مردم داری و قانون مداری بیان داشت و افزود: قصد داریم با برنامه ریزی، شهری دانش بنیان بنا کنیم تا برای سکونت، فراغت و سایر فعالیت های شهری مناسبت تر شود.

"خانی زاده" بر سیمای شهری تأکید کرد و گفت: باید برای سیمای شهری برنامه ریزی تا سیمای شهری که متناسب با فرهنگ ما باشد و قابلیت برند سازی داشته باشد را شناسایی و معرفی نماییم.

وی مهمترین هدف پیش رو را ایجاد درآمدهای پایدار عنوان نمود و بر ایجاد شهرداری الکترونیک تأکید نمود.