مقام معظم رهبري در آغاز سال جديد تأكيد فرمودند:

مقام معظم رهبري در آغاز سال جديد تأكيد فرمودند:

انتخابات؛ مظهر حماسه سياسي، اقتدارنظام اسلامي، اراده ملي و آبروي نظام

مقام معظم رهبري در آغاز سال جديد تأكيد فرمودند:


به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ به نقل از پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در نخستين روز از سال جديد در جمع گسترده و پرشور هزاران نفر از زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت علي بن موسي‌الرضا سلام‌الله عليهما در سخنان بسيار مهمي به ارزيابي دستاورد‌ها وپيشرفتهاي زيربنايي ملت بزرگ ايران درسال ۱۳۹۱ برغم ايجاد موانع عملي و تبليغات گسترده و پرحجم از جانب بدخواهان ملت پرداختند و ضمن بيان نكات اساسي در خصوص موضوع مذاكره با آمريكا، همچنين الزامات حماسه اقتصادي به ويژه لزوم رهائي از وابستگي به نفت و توجه جدي به سياستهاي كلان اقتصادي، و اقدام هوشمندانه پيش از اجراي نقشه دشمن را تبيين كردند و در خصوص حماسه سياسي نيز انتخابات رياست جمهوري را مظهر آن دانستند و تاكيد كردند، در انتخابات بايد همه سليقه‌ها و جريانهاي سياسي معتقد به نظام جمهوري اسلامي حضور داشته باشند و با عنايت پروردگار و همت ملت ايران، مشاركت گسترده‌اي نيز تحقق يابد زيرا انتخابات رياست جمهوري در همه مسائل اصلي كشور تاثيرگذار است.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش پاياني سخنان خود به موضوع بسيار مهم انتخابات رياست جمهوري در ۲۴ خردادماه اشاره كردند و افزودند: انتخابات مظهر حماسه سياسي و اقتدارنظام اسلامي واراده ملي و آبروي نظام است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي مشاركت گسترده مردم در انتخابات را با اهميت برشمردند و تاكيد كردند: حضور گسترده مردم و شورانتخاباتي علاوه برتامين امنيت كشور، تهديدهاي دشمنان را بي‌اثر و آنان را نا‌اميدخواهد كرد.
ايشان با تاكيد بر ضرورت حضور همه جريان‌ها و سليقه‌هاي سياسي معتقدبه نظام اسلامي در انتخابات رياست جمهوري افزودند: انتخابات مخصوص يك جريان و سليقه خاص سياسي نيست بلكه وظيفه و حق همه كساني كه دل در گرو منافع ملي و استقلال كشوردارند، حضور در انتخابات است.
رهبر انقلاب اسلامي تاكيد كردند: روي گرداني ازانتخابات مناسب كساني است كه با نظام اسلامي مخالفند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي،رأي مردم را تعيين كننده نهائي در انتخابات دانستند و افزودند: تشخيص مردم در شناختاصلح مهم است و مردم بايد با تحقيق از افراد مورد اطمينان و دقت در كانديدا‌ها، به فرد اصلح برسند.
ايشان با تاكيد بر اينكه رهبري در انتخابات يك راي بيشتر نداردو كسي هم از اين راي اطلاع نخواهد داشت، خاطر نشان كردند: هرگونه سخن يا اظهار نظري مبني بر اينكه رهبري به فرد خاصي نظر دارد، نادرست است.
 رهبر انقلاب اسلامي به مردم توصيه كردند: مراقب باشند تا در شناخت فرد اصلح تحت تاثير نسبت‌ها واظهارات در رسانه‌هاي گوناگون از جمله پيامك‌هاي انبوهي كه رواج پيدا كرده، قرارنگيرند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تاكيد بر لزوم تمكين همه در برابر قانون خاطرنشان كردند: حوادث سال ۸۸ از آنجا آغاز شد كه عده‌اي نخواستند به قانون و رأي مردم تمكين كنند و در مقابل، مردم را به شورش‌هاي خياباني دعوت كردند كه يكي از خطاهاي جبران ناپذير بود.
ايشان افزودند: خوشبختانه سازوكارهاي قانوني براي رفع هرگونه شبهه‌اي وجود دارد بنابراين همه بايد به انتخاب اكثريت مردم، تمكين كنند.
رهبرانقلاب اسلامي در خصوص ويژگيهاي رئيس جمهور آينده تاكيد كردند: رئيس جمهور آينده بايد ضمن اينكه داراي امتيازات رئيس جمهور قبلي باشد، از نقاط ضعف او نيز به دورباشد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: بايد انتخاب مردم در انتخابات رياست جمهوري نشانگر پيشرفت و تكامل و انتخاب بهترين‌ها در هر دوره نسبت به دوره‌هاي قبل باشد.
ايشان در پايان خاطرنشان كردند: كساني كه وارد عرصه انتخابات رياست جمهوري مي‌شوند بايد پايبند به انقلاب اسلامي وارزش‌ها، پايبند به منافع ملي ومعتقد به اداره كشوربا عقل جمعي و تدبير باشند