پيام مشترك به مناسبت هفتم تيرماه؛سالروز شهادت آيت الله بهشتي(ره) و 72 تن از ياران با وفاي انقلاب

پيام مشترك به مناسبت هفتم تيرماه؛سالروز شهادت آيت الله بهشتي(ره) و 72 تن از ياران با وفاي انقلاب

پيام مشترك به مناسبت هفتم تيرماه؛سالروز شهادت آيت الله بهشتي(ره) و 72 تن از ياران با وفاي انقلاب


نماينده ولي فقيه در استان، نماينده مردم در مجلس خبرگان رهبري و استاندار يزد در پيامي مشترك ضمن گراميداشت ياد و خاطره آيت الله شهيد بهشتي و 72 شهيد واقعه هفتم تير، از عموم مردم استان يزد براي شركت در مراسم گراميداشت ياد و خاطره اين شهيدان والامقام دعوت كردند.

 به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، متن كامل اين پيام بدين شرح است:
هفتم تيرماه؛ يادآور شهادت مظلومانه يار و ياور ديرين امام امت؛ حضرت آيت الله دكتر سيد محمد  بهشتي(ره) و 72 تن از ياران باوفاي انقلاب، بويژه شهيدان والا مقام پاكنژاد در واقعه انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي است كه خاطره تلخ آن ، هيچ گاه از صفحه ذهن ملت انقلابي و استكبار ستيز ايران اسلامي محو نمي گردد.
شهيد مظلوم آيت الله دكتر بهشتي (ره) ، يكي از علما و اساتيد برجسته حوزه علميه و  صاحب انديشه و تفكر در حوزه اخلاق  و فقه بود كه در  عرصه مبارك اقتدار و عزت اين ملت غيور، نقشي بي بديل  داشت و حضور او در صحنه هاي مختلف اين انقلاب سترگ، پر رنگ و برجسته بود. اين شهيد عزيز و والامقام، در سالهاي پيش از پيروزي انقلاب با كلام نافذ خود، در آگاهي و هوشياري آحاد جامعه و تشويق آنان به مبارزه با رژيم ستمشاهي مي كوشيد تا جائيكه رنج زندان و شكنجه دژخيمان رژيم منفور و طاغوتي پهلوي را به جان خريد. اين شخصيت ممتاز پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز به عنوان يكي از علمداران فضيلت و بيداري به تبيين اهداف مقدس اين انقلاب بزرگ همت گمارده و در اين مسير از  آزار نحله هاي منحرف و نفاق انديش  در امان نبود تا جائيكه دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي، وجود نازنين اين انديشمند و مبارز بزرگ  و روشنگريهاي او را مانعي بر سر راه تحقق اهداف پليد خود ديدند. شهيدان والامقام سيد رضا و سيد محمد پاكنژاد، نيز از اعضاي هسته اصلي  انقلاب در يزدو از خدمتگزاران متواضع بودند كه اذهان مردم را نسبت به حقائق روشن مي ساختند. دشمنان نظام و انقلاب ، روشنگري و فعاليتهاي اين عزيزان را به هيچ وجه برنتابيده و كوشيدند تا با خاموشي شمع وجود اين شخصيت ها برجسته ، اين انقلاب را از بنيان بر كنند. اما زهي خيال باطل! امام راحل عظيم الشأن (ره) در اين باره فرمودند: "اين شهادت  اسباب اين شد كه همه با هم منسجم شوند" و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) نيز فرمودند:" به واسطه حادثه هفتم تير، انقلاب اوج گرفت."
اينجانبان ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيد بهشتي (ره) و هفتاد و دو تن از ياران با وفاي انقلاب به ويژه  شهيدان سيد رضا و سيد محمد پاکنژاد، از آحاد مردم شهيدپرور و انقلابي استان دارالعباده و دارالعلم يزد، دعوت مي‌ نماييم تا در مجلس بزرگداشت ياد و خاطره اين شهيدان والا مقام ، حضور يافته و بار ديگر با آرمانهاي والاي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و شهداي گرانقدر اسلام و انقلاب اسلامي تجديد پيمان نمايند.