وزیر کشور:

وزیر کشور:

سامانه جامع انتخاباتی ای طراحی کرده ایم که از ۲۴ فرآیند انتخابات ۲۳ فرآیند آن نرم افزاری و کامپیوتری است.

وزیر کشور:
وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه رئیس‌جمهور قانون جدید را به ما ابلاغ کرد ما برابر قانون جدید مقدمات را انجام می‌دهیم.
مصطفی محمدنجار وزیر کشور در حاشیه نشست استانداران وزارت کشور که پیش از ظهر امروز در تالار وزارت کشور برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی اینکه هدف جلسه دولت با استانداران سراسر کشور چیست؟، تصریح کرد: مرور برنامه‌‌ها و تاکید بر ضرورت پیگیری اجرایی شدن همه طرح‌ها و پروژه‌‌های دولت از بدو تشکیل و همچنین دو بحث مهم کنترل بازار به ویژه در شب عید و آمادگی برای انتخابات سال آینده، هدف از تشکیل این جلسه بود.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته و گزارش آن نیز به رئیس‌جمهور ارائه شده است، گفت: آقای رئیس‌جمهور در این دیدار مسائلی را مطرح کرده و گفتند که استانداران مراقب باشند تا لحظه آخر خدمت را غنیمت بشمارند، چرا که مهمترین مسئله کار است.
وی در ادامه سخنان خود به طراحی سامانه جامع برای اجرای انتخابات اشاره کرد و گفت: این سامانه به صورت کامپیوتری و نرم‌افزاری است. ما انتخابات را بهتر از سال های قبل برگزار می کنیم و با طراحی سامانه جامع از 24 فرآیند انتخابات 23 فرآیند آن نرم افزاری و کامپیوتری است که سرعت عمل، دقت و شفافیت را بالا می‌برد.
محمدنجار در پاسخ به این سوال که در سال گذشته تنها در 10 درصد از حوزه های انتخابیه، انتخابات به صورت کامپیوتری برگزار شد و در سال آینده چند درصد به این شکل خواهد بود، گفت: در حال حاضر با شورای نگهبان در خصوص این موضوع در حال رایزنی هستیم.
وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا طرح اصلاح قانون انتخابات به انتخابات آینده می‌رسد یا خیر؟، گفت: پس از تصویب این قانون توسط مجلس و تایید آن توسط شورای نگهبان رئیس جمهور به ما آن را ابلاغ کرد و ما برابر قانون جدید مقدمات را انجام می‌دهیم.