نشست مشترک اعضای شورای آموزش و پرورش با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرستان بهاباد

نشست مشترک اعضای شورای آموزش و پرورش با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرستان بهاباد

در آستانه فرارسیدن سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته مقام معلم و نهم اردی بهشت روز شورا ،  رئیس آموزش و پرورش به اتفاق اعضای شورای معاونین این اداره با حضور در شورای اسلامی شهر با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بهاباد دیدار کردند .

 

در این دیدار حسن عبدالله ئیان رئیس آموزش و پرورش بهاباد در سخنانی ضمن تبریک روز شورا و 12 دی بهشت سالروز شهادت استاد شهید مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم به شورائیان مسائل و مشکلات فرهنگیان و آموزش و پرورش در زمینه های سرویس ایاب و ذهاب ، بحث ساماندهی اردوگاه ، مدارس از کار افتاده در روستا های فاقد دانش آموز  ، و اعلام برنامه های هفته معلم و روز شورا را حضور اعضای شورای شهر اعلام کرد .

 

وی  گفت: اگر قرار است در شهر اتفاقی بیافتد باید به دست خود شهروندان و نیروهای شهر باشد ما اگر به دنبال توسعه اقتصادی، اجتماعی، صنعتی  و سیاسی هستیم  اساس آن از آموزش و پرورش است.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهاباد در ادامه سخنان خود افزود: باید مباحث تربیتی در آموزش و پرورش به عنوان موضوعی مهم و محوری و تأثیرگذار در شکل گیری شخصیت دانش آموزان در اولویت قرار گیرد.

 

عبدالله ئیان لزوم توجه به آموزش فرهنگی در مدارس را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:  به دلیل بالا بودن قدرت تجزیه و تحلیل دانش آموزان از وسایل ارتباط جمعی و تاثیرات فرهنگی آن، برنامه ریزی آموزش وآموزش و پرورش برای آموزش فرهنگی معلمان با وجود هجمه های سنگین فرهنگی در کشور ضروریست.

 

در این دیدار اکبر فلاح رئیس شورای اسلامی شهر بهاباد ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای شورای معاونین اداره آموزش و پرورش با اشاره به نامگذاری سال دولت و ملت همدلی و همزبانی که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است گفت : با وحدت و همدلي است كه كارها به نتيجه دلخواه و قابل قبول خود مي رسد و دولت مهمترين وظيفه خود را خدمت گذاري به ملت مي داندوهمدلي و همزباني دولت و ملت در سايه وحدت و همدلي صورت مي گيرد.

 

وی با قدردانی ازهمکاری خوب شورا، شهرداری با آموزش و پرورش این شهرستان خواستار تعامل بیشتر با این مجموعه شد.

 

فلاح  با توجه به اینکه در جوامع امروزی آموزش و پرورش به عنوان کلیدی ترین نهاد آموزشی در جهت رشد و توسعه همه جانبه به شمار می رود گفت : آموزش و پرورش در جوامع امروزی به عنوان کلیدی‌ترین نهاد آموزشی در جهت توسعه همه جانبه بشمار می‌رود. چرا که در پرتو آموزش است که انسانها متحول می‌شوند. برپایه نظام آموزشی و تربیتی یک جامعه است که نظم و انضباط اجتماعی حالت نهادی به خود می‌گیرد و عامه مردم به طرف فرهنگ ترقی و توسعه حرکت می‌کنند  

 

وی خاطر نشان کرد انسان باید ارزش پیدا کند و تربیت او مبنای توسعه قرار گیرد. چون هدف از آموزش و سرمایه‌گذاری آموزشی کشف و توسعه‌ی منابع انسانی در جهت تعالی بخشی ارزشها و استعدادها و بهینه‌کردن آن است چون محور اصلاحات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی در کلیه ممالک توسعه یافته، انسان بوده می‌باشد... آموزش مهمترین رکن برنامه‌ریزی جامعه است وکلیدی‌ترین عنصر در توسعه یک جامعه مردم آن جامعه هستند

 

فلاح در پایان به برخی از مشکلات شهرستان اشاره کرد و افزود درخواست ها و مشکلات شهرستان با حمایت اعضای شورا فرماندار و امام جمعه و خصوصا استاندار محترم استان یزد در حال پیگیری و بعضا بعضی از آنها در دست اقدام و مرتفع گردیده که انشا ء الله در روزهای آینده خبر خوشی در این زمینه ها خواهیم داشت

 

وی در خصوص برگزاری مراسمات روز معلم به آموزش و پرورش قول همکاری و مساعدت داد و گفت با تعامل و همکاری بین دو دستگاه مشکلات حل خواهد شد .